Wszystkie produkty są gotowe do wysłania. Wysyłka do 2 dni roboczych.
Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami
 • Koszula z mankietami

Koszula z mankietami

380,00 zł
Brutto
Kruszec
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
0 review(s)

Koszula z mankietami

Koszula z mankietami i spinki do garnituru z wzorami łowickimi. Srebrne spinki z ażurowym motywem łowickim zatopionym na czarnym tle żywicy. Czarne tło pod ażurową wycinanką łowicką.

Każda marka jubilerska ma w swojej ofercie oryginalne spinki do mankietów koszuli. Tak jak każda firma mająca w swojej ofercie męskie koszule będzie miała koszule z mankietami. Garderoba męska: garnituru, koszula z mankietami i krawat to strój na co dzień wielu Panów. Wytwornym dodatkiem do takiego stylu będzie posiadanie koszuli z francuskimi mankietami, które są szyte specjalnie do spinek. 

Koło srebrne -20,00 mm, srebro próby 925.Głębokość spinek 19,00mm. (AG-925) 8.600g (2 szt) waga srebra

  Zasady dostawy

Produkt jest dostępny a czas dostawy to 2 dni robocze (indywidualna personalizacja - 3 dni robocze)

  Polityka bezpieczeństwa

Zapłać online lub za pobraniem u kuriera DPD

  Zasady zwrotu

Wygodny zwrot zakupionych produktów!

spinki 7
1 Przedmiot

Koszula z mankietami

Koszula z mankietami a do niej srebrne spinki z wzorami łowickimi - ponadczasowe.

Wzory ludowe tradycyjnej wycinanki Łowickiej podkreślają charakter i wyjątkowość spinek do garnituru. Prezent na 40 urodziny dla mężczyzny. Nasza kolekcja srebrnych spinek do mankietów wypełniona wzorami łowickimi powstała z zachwytu wycinanką łowicką.

Wycinanka łowicka to papierowa ozdoba - wycinana w bardzo charakterystyczne wzory, które stały się symbolem kojarzonym z Polską. Wycinanki pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku na Ziemi Łowickiej i stały się symbolem kojarzonym z ludową kulturą.  Kolorowe, małe dzieła sztuki -wycinanki łowickie-  służyły do dekoracji chałup wiejskich. Każda z wycinanek jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Nasze spinki do garnituru z wzorami łowickimi będą bardzo ciekawym uzupełnieniem koszuli ze spinkami. Koszula ze spinkami i eleganckie spinki do garnituru swoje powstanie zawdzięcza  potrzebie zabezpieczania długich rękawów koszul męskich w czasach renesansu. Koszule w renesansie były wytworne i bardzo niepraktyczne. Oczywiście były to tylko stroje bogatej część społeczeństwa. Długie mankiety były podwiązywane wstążeczkami. Wygodniejszym sposobem zapinania mankietów w koszulach było wymyślenie spinek do koszuli. Sposoby zapinania rękawów bardzo się zmieniały na przestrzeni lat. W dzisiejszych czasach  przybrały formę eleganckich spinek do mankietów i stały się doskonałym dopełnieniem koszuli z mankietami.  Spinki do garnituru świadczyły o wysokiej klasie społecznej ich posiadacza. Wykonywano je z drogich materiałów- złota i srebra. Spinki były wysadzane drogimi kamieniami, w tym również diamentami. 

Eleganckie spinki do garnituru z wzorami łowickimi można założyć na mniej formalne przyjęcia. Spinki mankietowe do koszuli  powinny harmonizować z pozostałymi dodatkami. Taka biżuteria znakomicie nadaje się na elegancki prezent na 40 urodziny dla wyjątkowego mężczyzny.

Marzena Królikowska-Kukuła - projektantka biżuterii

Witaj! Jestem Marzena, projektantka biżuterii, którą oglądasz na tej stronie. Od dziecka kochałam tworzyć, dlatego zostałam artystką.

Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Kiedy malowałam pierwsze obrazy czułam jak ptak na niebie. Cieszę, że to z Tobą mogę podzielić się moją ręcznie wykonaną biżuterią. W projektowaniu biżuterii stworzyłam swój własny styl. Maluję artystyczne grafiki i zatapiam je w żywicy jubilerskiej.

W moich projektach pojawiają się kompozycje wykonane z prawdziwych roślin i kwiatów takich jak dmuchawce, wrzosy, róże. Ścieram się z materią żywicy, eksperymentuję. Tworzę unikalną biżuterię, która cieszy swoją niepowtarzalnością.

Marzena Królikowska-Kukuła
projektantka biżuterii

Komentarze (0)

16 innych produktów w tej samej kategorii: