Biżuteria autorska

Biżuteria autorska KROLIKOVSKA Jest 885 produktów.

Aktywne filtry

Czym jest biżuteria autorska?


Biżuteria autorska to biżuteria zaprojektowana na przykład przez artystę. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. Tworzenie biżuterii autorskiej jest moją pasją.

Jak powstaje biżuteria tworzona przez projektantów?


Zdradzę Wam największą tajemnicę tego, jak powstaje biżuteria autorska. Początkiem wszystkiego jest inspiracja. Może nią być wszystko na przykład przypadkowo spotkana osoba na ulicy, film, piosenka, poranny klimat, dźwięk czy kolor. Z inspiracji rodzi się pomysł, który trzeba przenieść na papier. Powstaje szkic, rysunek. To dzieje się tak szybko, że czasami nie masz na czym naszkicować i rysunek powstaje na serwetce albo na czymś, co masz akurat pod ręką. Następnie w pracowni powstaje naszyjnik, pierścionek, bransoletka lub kolczyki. Tworząc biżuterię artystyczną myślę o odbiorcy. Wyobrażam sobie na przykład przyszłą Pannę Młodą, która ubierze biżuterię w ten najważniejszy dla niej dzień. Albo wyobrażam sobie elegancką kobietę, która ubiera biżuterię do pracy. Potrzebuje podkreślić swoją indywidualność i założy do swojej biznesowej kreacji ręcznie malowany naszyjnik. Taka biżuteria z jednej strony jest bardzo delikatna, subtelna ale z drugiej podkreśla charakter osoby, która ją nosi. Wyobrażam sobie też sytuację, w której mężczyzna wręcza autorską biżuterię swojej żonie z okazji ich rocznicy ślubu. To pewnie dlatego ta twórcza praca sprawia mi tyle przyjemności.

Lubisz oryginalną biżuterię zobacz kolekcję - biżuteria artystyczna handmade

Jaka jest biżuteria autorska?

Czym jeszcze wyróżnia się biżuteria od projektantów? Za każdym projektem kryje się jakiś pomysł, idea. Mojej biżuterii przyświeca idea artyzmu, sztuki, dlatego znajdziesz tu ręcznie malowaną biżuterię z postaciami kobiet, sukniami czy abstrakcjami. Inną ideą jest świat przyrody. Kocham kwiaty i naturę. Tworzę ciekawą biżuterię z kwiatami na przykład naszyjniki z prawdziwymi kwiatami róży. Ta biżuteria to połączenie zimnego srebra z ciepłem prawdziwego czerwonego kwiatu. Uwielbiam też biżuterię z mchem, wrzosem czy też z dmuchawcami.